بازاریابی، فروش و تبلیغات

کیفیت هوا و گردشگری

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

کیفیت هوا و اثر آن در گردشگری چیست؟

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

کیفیت هوا موضوعی است که قصد دارم در مورد تاثیر آن در گرشگری توضیح دهم. شاید برای خیلی از افراد جامعه این موضوع خیلی ارزشمندتر باشد ولی برای خیلی از افراد کاملاً بی اهمیت بوده است و به آن توجهی نداشته اند. آلودگی هوا در موضوع سلامت جامعه همیشه مورد توجه بوده است و تاثیر آن بر اقتصاد و تجارت نیز قابل توجه است.

امروزه برنامه ریزی برای یک سفر دلچسب بسیار ساده تر از گذشته است. مردم می توانند از طریق یک تماس ساده تلفنی و یا لمس صفحه تلفن همراه خود و به صورت آنلاین نسبت به برنامه ریزی سفر خود اقدام کنند. نوع حرکت و مسیر حرکت خود را به سرعت معین می کنند و با آگاهی از مقصد گردشگری خود، اقدام می کنند. دیگر کمتر کسی هست که برای سفر نگران حمل وسایل مختلف باشد و ارتباطات و سطح کیفی خدمات به مسافران چنان رشد کرده است که کافی است تصمیم به سفر قطعی شود. اما در همین حال و احوال هنوز هم مسائل زیادی هستند که مورد توجه قرار نمی گیرند.

سفر در ذات خود تفریح و شادی را دارد و اکثر سفرها به قصد بازیابی روح و روان انجام می شود و وجود برخی مشکلات می تواند این طعم شیرین سفر را به طعمی گس و آزاردهنده تبدیل کند.

موردی که قصد دارم در مورد آن صحبت کنم، مسئله ای نیست که در موضوع گردشگری به آن پرداخته شده باشد و در عین حال موضوع تازه ای هم نیست. گردشگری در جذب توریست خارجی با این موضوع تا حد زیادی تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. گردشگر داخلی و یا خارجی در دنیای دیجیتال با تصاویری رویایی روبرو ی شود و در اولین مرحله از چرخه خرید گرفتار می شود. رویاپردازی خواهد کرد و با تمام وجود نسبت به سفر اقدام می کند و به مقصد خود می رسد. با آنچه روبرو خواهد شد چقدر با آنچه رویا پردازی کرده است شباهت دارد. آژانس ها دست نگه دارد! بازاریابان گردشگری، دست نگه دارید!

این گونه تبلیغات اثر گذار هستند اما نتیجه آنها چیزی جز حس کلاه برداری در مشتریان شما نیست. امّا واقعاً چه کسی مقصر است. اصلاً چه اهمیتی دارد. در این اوضاع همه ضرر می کنند. هوای آلوده و نبود سلامت در نیازهای اولیه همه چیز را تحت تاثیر می گذارد. اهمیت و تاثیر آلودگی هوا بر گردشگران زمانی به اوج می رسد که مخاطب گردشگر سلامت است. مسافر از نقطه ای دور به قص درمان بار سفر می بندد و در شهری ساکن می شود که آلودگی هوا بخش دیگری از سلامتی او را تهدید می کند. بسیاری از فعالان گردشگری بدون اینکه متوجه باشند قربانی بی توجهی اجتماعی به حفظ سلامتی هوا می شوند و جالب اینکه کمتر آژانس مسافری را در کشور می شناسیم که برای حفظ محیط زیست گام برداشته باشد. سرمایه این مشاغل چیزی جز طبیعت، آثار باستانی و تاریخی و تفرجگاه ها نیست. نبود طبیعت و هوای سالم بخش زیادی از گردشگران را دور خواهد کرد.

باید برنامه ای تدوین کرد تا همه فعالان گردشگری در حفظ محیط زیست و به خصوص کاهش آلودگی هوا سهمی داشته باشند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”418″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 18 =

دکمه بازگشت به بالا