بازاریابی، فروش و تبلیغات

FIT و GIT در صنعت گردشگری

صنعت گردشگری واژه ها و اصطلاحات گسترده ای دارد

صنعت گردشگری واژه ها و اصطلاحات گسترده ای دارد که هر کدام از آنها با هدف خاصی تعریف شده اند. این دو اصطلاح نیز کاربرد خاصی دارند که کمتر به آن در گردشگری کشور توجه شده است.

FIT مخفف Free Independent tourist می باشد و اشاره به گردشگری مستقل و آزاد دارد و  در واقع افراد بدون وابستگی به گروه یا جمعی اقدام به سفر می کنند. اغلب این نوع گردشگران در دسته های کمتر از ۵ نفر هستند و بیشتر خانواده ها را شامل می شود. این افراد بیشترین آمار گردشگران را به خود اختصاص می دهند. خانواده و یا حتی ک فرد تصمیم به مسافرت می گیرد و در نقطه تصمیم گیری منطقه هدف خود را شناسایی کرده، انتخاب و نهایتاً اقدام می کند. تبلیغات های دهان به دهان و یا نوشت هایی که از طریق شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود روی این افراد تاثیر به سزایی دارد و مسی آنها را معلوم می کند.

GIT مخفف Group inclusive Tour اشاره به گردشگران گروهی دارد. این افراد سعی می کنند تا همراه با افراد دیگر نسبت به سفر اقدام نمایند و اغلب تعداد آنها بالای پنج نفراست. نکته مهمی که وجود دارد این استکه افراد اگر به صورتانفرادی تصمیم به سفرمی گیرند، اصولاً ترجیح می دهند تا از این شیوه استفادهه نمایند، چرا که هزینه ها کاهش یافته و لذت همراهی با دیگران،از طریق گروه تامین می شود. بسته ها یا تورهای مسافرتی گروهی برای این گردشگران ارائه میشود  و اصولاً دارای چارچوب و برنامه های مشخصی هستند و فرد در مدت سفر تا حدوی محدود می شود. اما افرادی که سفرهای خود را برای اهداف خاصی مانند کار انجم می دهند، لزوماً همراه گروه ها نمی وند وو در دسته FIT قرار می گیرند.

تعداد گردشگران FIT اغلب مواقع بالاتر از GIT می باشد و آژانس های مسافرتی تمرکز عمده خود را روی این موارد قرار می دهند. اما با توسعه فرهنگ سفر یک مورد نباید نادیده گرفته شود. رشد فرهنگی در مقوله گردشگری و بهبود زمینه های سفرهای فردی، باعث می شود تا افراد کمتر به سمت آژانس ها جذب شوند ودر واقع خدمات خاصی مانند اسکان برای افراد مورد نیاز خواهد بود و یا در مسیرهای طولانی، استفاده از وسایل حمل و نقل اهمیت خواهد داشت درغیر اینصورت خدمتی برای خرید وجود نخواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا