برند و برندسازی

برند داو

برندهای این شرکت به ۱۴ زیر مجموعه مختلف تقسیم بندی می شوند.

برند داو

داو یکی از ۴۰۰ برند معروف متعلق به شرکت یوتیلیور می‌باشد و سال ۱۹۵۴ با ارایه تنها یک نوع صابون مخصوص پوست‌های خشک و حساس وارد بازار شد. این شرکت در سال ۱۹۳۰ از ادغام شدن شرکت انگلیسی صابون‌سازی به نام Lever Brothers و شرکت هلندی کره‌سازی به نام Margarine unie به وجود آمد. 

برندهای این شرکت به ۱۴ زیر مجموعه مختلف شامل مواد غذایی، نوشیدنی، تمیزکننده های محیطی و غیره تقسیم بندی می شوند. این شرکت پیشرفت های خود را مدیون تحقیق بر روی مصرف کنندگان است و خود معتقد است که وجدان کاری در تجارت تاثیر اجتماعی مثبتی برایش به همراه داشته است. این شرکت در حال حاضر با بیش از ۱۷۴۰۰۰ پرسنل در بیش از ۱۵۰ کشور فعالیت می کند و در روتردام هلند و لندن انگلیس دفتر مرکزی دارد. از بردهای دیگر این شرکت می توان خمیردندان سیگنال، صابون لوکس، چایی کیسه‌ای لیپتون و محصولات رکسونا اشاره کرد.

این شرکت در سال ۲۰۰۱ واردات خود رابه ایران آغاز کرد و شرکت تولیدی خود را نیز از سال ۲۰۰۳ رسماً در ایران افتتاح کرد و صابون لوکس اولین محصول تولیدی این شرکت در ایران می‌باشد. نشان داو سیاهه‌ای از یک پرنده است و خود کلمه داو نیز برگرفته از کبوترهای بومی اروپا می‌باشد. برند لیپتون نیز در سال ۱۹۷۱ عرضه شد و در ایران نیز تولید می‌شود. یکی از رقبای سرسخت این شرکت، شرکتی آمریکایی با نام پروکتل اند گمبل (P&G) می‌باشد که برند معروف هد اند شولدرز را در زمینه شامپو در اختیار دارد. برند داو در اقدامی هوشمندانه در سال ۲۰۰۴ اقدام به راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی با نام زیبایی واقعی” کرد. این کمپین در پاسخ به یک دستاورد علمی انجام شده توسط آنکوف، اسکات و … راه اندازی شد که اعلام کرده بودند تنها ۲ درصد از زنان جهان معتقد به زیبایی خود هستند. این برند اقدام به نصب تابلوهایی با عنوان زیبا و معمولی در ورودی فروشگا ها کرد و چهره زنان هنگام ورود را فیلم برداری کردو در این حرکت تنها تعداد بسیار اندکی از زنان برای ورود درب های دارای تابلوی زیبا را انتخاب کردند و معتقد بودند که زیبا هستند. این برند پس از این حرکت اقدام به تبلیغات گسترده نمود و به زنان اعلام کرد که زیبایی فیزیکی زیاد مهم نیست بلکه زیبایی درونی با اهمیت است و به آنها پیشنهاد کرد که با افزایش اعتماد به نفس خود سعی در بهبود زندگی خانوادگی خود و اجتماع داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + پانزده =

دکمه بازگشت به بالا